יעוץ ארגוני
תהליכים בקיבוצים
מנהלי משאבי אנוש
תהליכים פרטניים
 

 רשימת תפוצה
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח

תהליכים אסטרטגיים

תהליכים אסטרטגיים בארגונים

בעולם עסקים דינמי ומשתנה, מגיעים ארגונים רבים למסקנה כי אם הם חפצי חיים, עליהם לבצע חשיבה ארוכת טווח המגדירה לאן פניו של הארגון וכיצד הוא מתכוון להגיע למטרותיו.
תהליך אסרטגי עונה לצרכים אלה ומוביל לקראת הגדרה של חזון ארגוני, עיצוב מטרות על, יצירת תשתית לקביעת יעדים ובניית תכנית ארוכת טווח, בהתאם למשאבי הארגון ולשינויים בסביבתו הפנימית והחיצונית.
בסיום התהליך הארגון מגבש תכנית עבודה ברורה ומפורטת לשנים הקרובות, בהתאם לניתוח האסטרטגי. יצירה של תכנית אסטרטגית מחייבת תהליך עבודה בו שותפים מירב הגורמים בארגון, על מנת לרתום אותם וליצור מחוייבות לביצוע התוכנית.
חברת "אבני דרך" מציעה ליווי של מנכ"לים ומנהלים בעיצוב, גיבוש והטמעה של התהליך האסטרטגי בארגון.

"בכלכלה הגלובלית המתרקמת הכל נייד: הון, מפעלים, אפילו תעשיות שלמות. המשאב היחיד אשר באמת מושרש באומה והמקור האולטימטיבי לכל עושרה הם - האנשים."
- ביל קלינטון


תהליכים אסטרטגיים בקיבוצים

קיבוצים עוברים בשנים האחרונות תהליכים רבים, חלקם מתוכננים וחלקם כתגובה לתפתחויות לא מתוכננות. במסגרת שינויים אלה, חלים שינויים באורחות החיים של חברי הקיבוץ, עוסקים בהליכים לשיוך בתי החברים ולשיוך נכסים מניבים; בחלק מהקיבוצים עוסקים באפשרות של הרחבה קהילתית ו/או בפתרונות תושבות אחרים; לעיתים גם המבנה הארגוני ניהולי של הקיבוץ משתנה. כל זה תוך תהליך מתמיד של שינוי דמוגראפי המשפיע על מרכיבים רבים בהתייחס לעתיד הקיבוץ. במקביל, משתנה גם הפורטפוליו העסקי והפיננסי של הקיבוץ, בגין שינוים חיצוניים (רפורמה בענף החלב, תנודות עולמיות, מחירי תשומות, שינויים בתנאי הסחר);בגין הסדרי החוב והשפעתם על מבנה ההון של הקיבוץ; או בגין שותפויות עסקיות, הנפקות ועוד. כמו כן, ודאי שימשיכו להתרחש שינויים חיצוניים שישפיעו על הערך הכלכלי של נכסי הקיבוץ המניבים (תנובה, מדיניות מחירי מים). נוכח שינויים אלה, ושינויים העתידים לבוא, יש מקום לבחון ולתכנן את העתיד הראוי לקיבוץ ולחבריו.

לשם כך מתבצע תהליך של תכנון אסטרטגי. תהליך זה כולל:
 
  • שלב ראשון – גיבוש חזון כללי לקיבוץ וחבריו.
  • שלב שני – קביעת מספר תחומים מרכזיים לגביהם תוכן תכנית אסטרטגית
  • שלב שלישי – הכנת תוכנית אסטרטגית למספר תחומים עליהם סוכם בשלב השני, תוך ניהול אינטגרטיבי של מכלול התחומים והתאמה ביניהם.
  • שלב רביעי – הכנת תשתית לתוכניות עבודה למימוש התכנית האסטרטגית
  •  
למצגת המתארת תהליך בניית הסכמות בקהילה כחלק מתהליך אסטרטגי- לחץ לקישור
 
תהליכי שינוי אורחות חיים
תמחור משרות
ליווי הרחבות קהילתיות
תהליכים אסטרטגיים
Office@avneyderech.com  |  טלפון : 04-6406554  |  כתובת : קיבוץ הסוללים ד.נ המוביל 1790500
 
לייבסיטי - בניית אתרים